Biżuteria

Wszystko o rubinie

Rubin jest jednym z najrzadszych kamieni szlachetnych na świecie, są czerwoną odmianą mineralnego korundu. Ich kolor wynika z obecności chromu. Ludzie podziwiali i pożądali rubiny od tysięcy lat. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego rubeus i oznacza „czerwony”. Jego intensywnie czerwony kolor sprawia, że cieszy się on niesłabnącą sławą i jest znanym symbolem miłości i namiętności. Dlatego też wysokiej jakości rubiny są często poszukiwane przez kolekcjonerów lub prywatnych nabywców.

https://www.ankabizuteria.pl/

Czystość rubinu jest bardzo ważna. Nawet jeśli nie ma prawie żadnych całkowicie czystych kamieni szlachetnych tego typu, duże inkluzje zmniejszają wartość, ale także sprawiają, że kamień szlachetny jest czymś wyjątkowym. Rubiny można znaleźć na prawie każdym kontynencie. Najważniejszymi krajami pochodzenia są jednak Tajlandia i Sri Lanka. Sri Lanka to jedno z najstarszych znanych złóż. Najbardziej poszukiwanymi rubinami, są prawdziwe rubiny birmańskie, najlepiej w kolorze krwistoczerwonym z lekkim niebieskawym odcieniem. Ze względu na małą liczbę ich występowania, rubiny z Mozambiku są również bardzo rzadkie i popularne. Biżuteria z rubinem to prawdziwy luksus, a dzięki nowoczesnym projektom kobiety w każdym wieku mogą zabłysnąć w tej biżuterii. Tradycyjny owalny lub okrągły krój kamienia w biżuterii to zawsze dobry wybór. Także w kształcie łzy z dodatkiem markazytu będzie ciekawą alternatywą.

https://www.ankabizuteria.pl/wisiorki


Piękna biżuteria – Zawieszka srebrna z markazytami i rubinami

Szlachetne kamienie z głębi ziemi fascynują ludzi od tysięcy lat. Ich kolory i blask przemawiają do naszej podświadomości, a niektóre kamienie szlachetne mają właściwości magiczne, lecznicze i ochronne. Każdy kamień szlachetny jest wyjątkowo piękny, jest rzadkim i cennym minerałem, cenionym ze względu na swoje piękno i trwałość. Tym, co zapewniło mu tak wielką sławę, jest jedyny w swoim rodzaju kolor rubinu. Jego barwa może być bardzo zróżnicowana: od różowej, przez purpurową po najróżniejsze odcienie czerwonego: różowoczerwony, krwistoczerwony, aż do ciemnoczerwonego oraz brunatnego. Rubin zdobił biżuterię królewską i był czczony w wielu cywilizacjach na przestrzeni dziejów. Dziś wspaniale zdobi biżuterię, która jest klasyczna i ponadczasowa. Biżuteria z czerwonym rubinem to także z pewnością wspaniały prezent dla ukochanej osoby.

https://www.ankabizuteria.pl/pierscionki


Ekskluzywna biżuteria srebrna pozłacana Pierścionek z prawdziwym rubinem

Trzeba wiedzieć, że od XIX wieku rubiny można również wytwarzać syntetycznie. W tym celu do sproszkowanego tlenku glinu dodaje się substancję barwiącą. Syntetycznie wyprodukowany rubin można zwykle zdobyć za znacznie mniejsze pieniądze. Rubin syntetyczny, dzięki swojej dużej przezroczystości, intensywnemu kolorowi i brakowi widocznych zanieczyszczeń stanowi atrakcyjną alternatywę dla naturalnych kamieni. Sam kamień wygląda elegancko i drogo oraz jest świetnym prezentem na specjalne okazje. Niezwykłe pierścionki z rubinem czy kolczyki z rubinami sprawią radość każdej kobiecie.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczykiKlasyczna biżuteria srebrna – Kolczyki srebrne z rubinem

Niezależnie od tego, jaką biżuterię z rubinem chcesz kupić, zawsze dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą. Udzielą Ci wszystkich informacji potrzebnych do podjęcia właściwej decyzji i pomogą znaleźć idealną biżuterię dla Ciebie lub Twoich bliskich.