Biżuteria

Biżuteria z karneolem

Karneol to nasycony zachodem słońca czerwono-pomarańczowy kamień szlachetny, używany w tworzeniu biżuterii już od czasów starożytnych. Jest to odmiana chalcedonu użyta w delikatnych harmoniach kolorystycznych, podkreślonych żółtym złotem oraz srebrem w biżuterii od AnKa Biżuteria.

https://www.ankabizuteria.pl/

Biżuteria z karneolem dawniej
Rzemieślnicy na całym świecie wykorzystują dostępne im naturalne materiały do ​​tworzenia pięknej, zrównoważonej biżuterii. Mistyka otaczająca kamień karneolu sięga czasów Egipcjan, którzy wierzyli, że ma on szczególną moc w życiu pozagrobowym. Grecy i Rzymianie uważali karneol za ochronny, przynoszący szczęście tym, którzy go nosili, używali go w pierścionkach i kameach. Choć nie tak cenny, jak kiedyś, karneol nadal pozostaje pięknym kamieniem, który stanowi intrygującą biżuterię.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki


Eleganckie kolczyki srebrne KAMEA na brązowym karneolu

Biżuteria z karneolem w AnKa Biżuteria
Karneol występuje w różnych odcieniach od pomarańczowego do czerwonego, od słabych do żywych barw. Podczas gdy dynamiczne, żywe odcienie są ogólnie bardziej pożądane, nie ma konkretnego koloru karneolu, który byłby ceniony bardziej niż inne. Karneol posiada atrakcyjny połysk od szklistego do woskowego, który nadaje kamieniowi piękny wygląd.
W AnKa Biżuteria eleganckie kolczyki srebrne Kamea na brązowym karneolu to propozycja, która swoją szlachetnością wzbudza zachwyt i jest prawdziwą ucztą dla oka. Owalny kształt, zestawiony z biglem otwartym cieszy się uznaniem i zapewnia maksymalny komfort noszenia. Precyzyjnie wykonany portret kobiety oraz fachowo wypolerowany karneol to klucz do satysfakcji i wyjątkowy wygląd, przeznaczony na specjalne okazje. Owalne kolczyki z kamieniem szlachetnym i kameą są skierowana do najbardziej wymagających, spokojnych i stonowanych kobiet. Łączą szlachetną klasykę z wysoką estetyką i elegancją.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki


Srebrna bransoletka pozłacana z karneolem

Każdy element naszej biżuterii z karneolem jest wykonany tak, aby był jedyny w swoim rodzaju. Starannie wykonana, aby była wyjątkowa, bransoletka z najlepszego srebra próby 925, pozłacana 14 k złotem na łańcuszku z pięknym karneolem budzi zachwyt precyzją wykonania i dbałością o każdy detal.

Kamienie karneolowe są bardzo popularne ze względu na ich elegancję i połysk. Są nie tylko piękne, ale są również bardzo wytrzymałymi kamieniami, które przy odpowiedniej pielęgnacji przetrwają wieki. Mówi się, że noszenie biżuterii karneolowej regularnie przynosi nam radość, pewność siebie i siłę, ponieważ jej jaskrawoczerwony kolor daje poczucie witalności i pasji. Bez względu na to, dla kogo lub na jakie wydarzenie kupujesz biżuterię z karneolem, nasza oferta zapewni Ci najlepszy prezent dla siebie lub bliskiej Ci osoby.