Biżuteria

JAK ZMIERZYĆ ROZMIAR OBRĄCZEK? Jak dobrać rozmiar obrączek żeby był idealny?

Dzisiejszy blog będzie o tym, jak prawidłowo dobrać rozmiar obrączki oraz na którym palcu powinno się ją nosić. Wybór odpowiedniego rozmiaru dla każdej przyszłej młodej pary jest nie lada wyzwaniem. W dzisiejszym blogu postaram się wam zwrócić uwagę na wszystkie czynniki, które mają znaczący wpływ przy tym doborze rozmiaru obrączki.

https://www.ankabizuteria.pl/

Dobór rozmiaru jest naprawdę trudny, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z nimi pierwszy raz i od razu decydujemy się na zakup obrączek. Jest masa czynników, które wpływają na to, że ten rozmiar w ciągu roku może się zmieniać. Jest to między innymi temperatura otoczenia, czyli pora roku, jeśli decydujesz się na zakup obrączek w okresie zimowym, te palce są bardziej smukłe, niż np. w lipcu, kiedy jest gorąco, wtedy każdy troszkę puchnie i ten rozmiar delikatnie może się zmienić.


Srebrna obrączka satynowana i rodowana z cyrkonią

Poza porą roku ma znaczenia także pora dnia. Rano większość z nas jest bardziej opuchnięta, niektórzy też wieczorem po ciężkim dniu mogą mieć troszeczkę większy ten rozmiar swoich palców, dlatego chyba taką optymalną porą dnia na dobór obrączek są godziny popołudniowe. Wtedy najłatwiej jest określić, jaki rozmiar jest najlepszy, bo palce są w miarę w takim optymalnym rozmiarze.

Poza porą roku, czy też dnia, ogólnie stan naszego organizmu, czyli nadmiar wody, głównie u Pań. U Panów jest to kwestia aktywności fizycznej. Poza czynnikami zewnętrznymi bardzo ważna jest też sama obrączka, czyli jej parametry. Im szersza obrączka, tym większy będzie stawiała opór na palcu. Łatwo to zauważyć przy mierzeniu bardzo szerokiej obrączki, przez co ona ma więcej tego materiału, to na palcu daje ona efekt ciaśniejszej, niż w przypadku tej węższej.

Należy również pamiętać, że rozmiar pierścionka zaręczynowego kobiety, nie jest rozmiarem jej obrączki, obrączka przeważnie posiada o rozmiar większy od pierścionka, oczywiście nie jest to reguła. Również dla kobiet w ciąży, rozmiar ich palca nie jest adekwatny, ponieważ często w trakcie ciąży rozmiar palca się zmienia i palce po prostu puchną. Poza szerokością obrączki mamy także taki parametr jak wysokość, który przekłada się także na profil wewnętrzny, mowa tutaj o soczewce. Soczewka zwiększa komfort noszenia i taka obrączka jest przyjemniejsza i łatwiejsza w obsłudze.

Jak właściwie obrączka powinna zachowywać się na naszym palcu?

Na ogół przyjęło się, że obrączki nosimy na palcu serdecznym i obrączka powinna delikatnie przechodzić przez staw i osiąść się na końcu, paliczku, a przy zdejmowaniu powinna stanowić delikatny opór na wysokości stawów, tak aby ona wam samodzielnie nie spadała. Jeżeli chodzi o palec serdeczny to prawa i lewa dłoń to dwa różne rozmiary obrączek. Na ogół przy wyborze doboru rozmiaru obrączki najważniejszą kwestią jest to, abyście wybierali taki rozmiar, który będzie dla was wygodny. Pamiętajcie, że jest to obrączka na całe życie, więc ta wygoda jest dla was najważniejsza. Podsumowując, dobór obrączki nie jest łatwa sprawą.