Biżuteria

Kreatywne pierścionki i pierścienie

Pierścionki i pierścienie to zdecydowanie najpopularniejsza forma biżuterii, która zrobiła karierę w kinematografii-pierścień jedyny, w geografii-pierścień ognia, a nawet hydraulice-pierścień uszczelniający. A zatem tylko kwestią czasu było powstanie tego bloga na ich temat.

https://www.ankabizuteria.pl/

Zapraszam was na listę 10 najbardziej kreatywnych i nietypowych pierścionków na świecie.

10. Koreanka Yoonjungyun, już od 10 lat podbija świat swoimi pierścionkami z ukrytymi wiadomościami. W ich wnętrzu znajduje się w wybrany przez was wytłoczony napis, który odbija się na skórze i widnieje na niej jeszcze długo po zdjęciu pierścienia, może to być imię waszego wybranka lub wybranki, wyznanie miłości, czy nawet PIN do waszej karty kredytowej.

9. Brytyjski artysta stworzył jedyny w swoim rodzaju pierścionek i projektor w jednym. Jego pierścień wyposażony jest w soczewkę oraz kliszę z aparatu, dzięki czemu po przyłożeniu do niego świeczki lub latarki w zaciemnionym pokoju, powiększony obraz zdjęcia pojawia się na ścianie.

8. Sterowanie gestami nabiera zupełnie nowego wymiaru z tym pierścieniem o nazwie Shortcut Everything. Za pomocą technologii Bluetooth łączy się z waszym telefonem i pozwala wam kontrolować aplikację, za pomocą ustalonych wcześniej gestów. Pierścień jest tak precyzyjny, że bez problemu rozpoznaje nawet tekst pisany palcem w powietrzu.

7. Z kolei ten pierścionek wyposażony jest w miniaturową, prawdziwie strzelającą armatę, ale spokojnie, nie musicie jej nabijać prochem i odpalać lontu. Z jednej strony wkładacie, na przykład kulkę z papieru, a z drugiej strony naciągacie spust, który wybija nabój niczym katapulta.

6. Jeśli lubicie krzyżówki i literacki, z pewnością pokochacie też tak zwane scrabble ring. Inspirowany najpopularniejszą grą słowną na świecie, pierścień składa się z czterech mniejszych pierścieni z alfabetem, które możecie dowolnie obracać i każdego dnia układać z nich nowe czteroliterowe słowo, najbardziej odpowiadające waszemu nastrojowi.

5. Co prawda ten pierścień, nie bardzo nadaje się do noszenia na co dzień jako typowa biżuteria, ale nie sposób go pominąć. Jest to nic innego jak miniaturowa mysz do komputera, ogólnie przydatna podczas prezentacji czy korzystania z laptopa w kawiarni. Zwyczajnie nakładacie go na palec wskazujący, a kciukiem sterujecie niczym pilotem do telewizora.

4. Ten pierścionek to prawdziwa gratka dla każdego wielbiciela hamburgerów. Właściwie to nie jeden, a aż 6 różnych pierścieni, każdy w kształcie i kolorze innego składnika waszej ulubionej kanapki. Mamy tu nawet mięso, ser, sałatę, pomidora oraz dwie połówki bułki. Noszenie czegoś takiego to dopiero musi wzmagać apetyt, gdziekolwiek jesteście.

3. Zastanawiałam się, który z pierścionkowych zegarków wybrać do dzisiejszej listy. Zdecydowałam, że pokaże oba, bo zdecydowanie zasługują. Pierwszy to obrotowy pierścionek, który aktualną godzinę pokazuje podświetlające odpowiednie cyfry. Drugi to w sumie zestaw prawdziwych zegarków analogowych, swoją drogą bardzo eleganckich, w tym, że miniaturowych do noszenia na palcu jako sygnet.

2. Pierścień, który przytrzyma Twój klucz. Rzeczywiście ten niepozorny kawałek plastiku w połączeniu z kluczem do drzwi tworzy wyjątkowy i stabilny uchwyt na klucz, który z pewnością przyda się na siłowni czy podczas pływania nad jeziorem, kiedy to nie chcemy rozstawać się ze swoim kluczem, a jednocześnie nie bardzo mamy go gdzie schować.

1. Dla wszystkich fanów fantastyki naukowej nawiązujących do epoki maszyn parowych. Ten wyjątkowy pierścień to jednocześnie kompas, szkło powiększające, a po rozłożeniu również teleskop. Nie wiem, czy taki teleskop ma w ogóle prawo działać, ale wygląda bardzo konkretnie.