Biżuteria

Jak powinien wyglądać cudowny medalik i dlaczego go noszę?

Dziś opowiem Wam o tym, dlaczego noszę Cudowny Medalik. Opowiem też o tym, jak powinien wyglądać i jakie obietnice są z nim związane.

https://www.ankabizuteria.pl/dewocjonalia

Cudowny medalik to najsłynniejszy medalik na świecie, a swoją nazwę zawdzięcza licznym cudom, które towarzyszyły osobą, które go noszą. Medalik przedstawia Matkę Bożą, która objawiła się w 1830 roku Katarzynie Laboure i poprosiła ją, żeby wybić medalik z Jej wizerunkiem, a każdy, kto będzie go nosił na szyi, otrzyma wiele łask. Medalik przedstawia Matkę Bożą stojącą na kuli ziemskiej, depczącą węża, a z Jej rozpostartych dłoni spływają na ziemię różne łaski w postaci promieni. Wokół jest napis ,,O Maryjo poczęta módl się na nami”, na rewersie widnieje litera M z mniejszym krzyżem ponad nią, oraz dwa serca poniżej. Najświętsze serce Pana Jezusa z koroną cierniową i serce Matki Bolesnej przeszyte mieczem.

https://www.ankabizuteria.pl/matka-boska-cudowna


Medalik srebrny Matka Boska Cudowna

Jest to opis oryginalnego medalika, który tak powinien wyglądać, jest on najpopularniejszy, jednak można znaleźć jego różne wersje.

Medalik to sacramentarium, znak święty, który poprzez modlitwę przygotowuje nas do przyjęcia sakramentów i uświęca okoliczności codziennego życia. Medalik pochodzi z objawień prywatnych, nie jest to dogmat, nie trzeba wierzyć, że objawienia miały miejsce. Jednak biorąc pod uwagę jego symbolikę, obietnice Maryi z nim związane i to, że wielu świętych zachęcało go do noszenia, warto się jednak nad tym zastanowić.

Pan Bóg obdarza łaskami nie ze względu na samo noszenie medalika jako kawałka metalu i nie powinno się go traktować jako talizman, ale ze względu na modlitwę i na pobożność tych osób, które ten medalik noszą i z wiarą i ufnością go przyjęły.

,,Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają-o, tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot, po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi… Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego.”

Św. Maksymilian M. Kolbe

Może nosicie już taki cudowny medalik?