Biżuteria

Wszystko na temat kolczyków nausznic

Nausznice to jeden z najbardziej kreatywnych sposobów na ozdabianie ucha, ale jak działają, czy są wygodne i czy należy nosić jeden, czy dwa?

https://www.ankabizuteria.pl/

Projektanci biżuterii nie ograniczają się już do zwykłej ozdoby uszu, nowy trend na asymetrię na wybiegach mody jednak nie wystarcza. Wymyślane zostają coraz bardziej kreatywne sposoby ozdabiania ucha, jednym z nich są nausznice. Jest to kolejny ekscytujący trend, który wstrząsa elegancką biżuterią w klasycznej formie. Nausznice zdobiły uszy już w czasach średniowiecza i były oznaką wysokiego statusu społecznego. Kolczyki nausznice zamienią każdą stylizację, nawet tę najbardziej klasyczną w oryginalny outfit, dzięki czemu na pewno wyróżnisz się z tłumu. To efektowne i dość duże kolczyki, które nosimy na płatku ucha, jest to idealna opcja dla kobiet, które nie lubią długich, wiszących kolczyków, lecz pragną postawić na wyrazistą ozdobę.

Jak nosimy kolczyki nausznice?

Dostępnych jest na rynku wiele różnych stylów nauszników. Różnią się od siebie sposobem noszenia, zakładania, a także stylem, w zależności od designu można je nosić zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia. Przy jej pomocy można przełamać klasyczną stylizację, dodając rockowego pazura, nausznica pasuje do wszystkiego i na każdą okazję. Jedne wykorzystują naturalną krzywiznę ucha, kolejne mogą mieć zapięcie w formie klipsa, do utrzymania w odpowiednim miejscu, lub po prostu zapięcie na sztyft jak tradycyjny kolczyk. Niektóre nawet zaczepiają się o wnętrze ucha, tworząc oryginalny look. Kolczyki nausznice są stylowym dodatkiem, dzięki któremu zwrócicie na siebie uwagę na imprezie czy na mieście, należy jednak pamiętać, że taka biżuteria nie lubi konkurencji.

Czy nausznice są wygodne?

Jest to element biżuterii, który w dużej mierze zależy od wielkości ozdoby. Wiele nausznic posiada standardowe zapięcie na sztyft i dodatkowy haczyk, by nausznica stabilnie pozostawała na swoim miejscu.

Jedna czy dwie nausznice?

Niektóre marki sprzedają nausznice pojedynczo, narzucając ci styl noszenia, inne w parach, to od ciebie zależy, jaki chcesz stworzyć outfit. Kupując pojedynczy nausznik, kolczyk zostaje dopasowany do krzywizny ucha tak, aby pasowały do ​​lewego lub prawego ucha. Popularnym trendem jest łączenie jednego nausznika z mniejszym dyskretnym kolczykiem. Kolczyki nausznice świetnie się sprawdzą na prezent dla miłośniczki nietuzinkowej biżuterii.